google-site-verification: googleeeb984156c6df2e4.html
teamwork, cooperation, brainstorming-3213924.jpg

Küreselleşmek İsteyen Girişimcilerin Dikkate Alması Gereken 5 Öneri

Bugün, dünya dikkat çekecek kadar küçük. Artık girişimcilerin günümüzde arttığı da gözden kaçmıyor. 500 yıl önce Magellan’ın dünyanın çevresini başarıyla dolaşan ilk kişi olması üç uzun yıl aldı. Yüzlerce insanın hayatına mal oldu, birçoğunu hastalıkla perişan etti ve her açıdan biraz karmaşıktı.

Karşılaştıracak olursak, günümüz dijital çağında dizüstü bilgisayarlarımızla oturup dünyanın diğer tarafından bir şeyler satın alabilir ve 72 saat içinde kapımıza gelmesini sağlayabiliriz. Bir girişim veya işletme ile küreselleşmek her zamankinden daha kolay ve kazanan birçok girişimci için başarıları, en başından itibaren uluslararası genişlemeye yönelik düşüncelerine bağlanıyor.

Birçok girişim, inanılmaz derecede göz korkutucu bir görev gibi görünene kadar bu süreçten geçmeden işlerini “bir gün” yurt dışına genişletme niyetinde olduğunu belirtmiş olsa da. Yeni pazarlar, tanıdık olmayan kültürler, idari prosedürler, vizeler, satışlar ve olası dil engelleri, herhangi bir Macellan-vari hırsı caydırmak için yeterlidir.

Uluslararası genişleme göreviyle bunalan tüm girişimciler için, süreci biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek bazı ipuçları burada. Genellikle süreç ilk hayal edildiği kadar karmaşık değildir. Bu kılavuz, “küreselleşmek” istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken şeyler konusunda size yol gösterecektir. Ayrıca, hedef kitlenizi araştırmak için kullanabileceğiniz bir dizi tekniğin yanı sıra dikkate alınması gereken önemli şeyler hakkında tavsiyeler içerir.

Google Analytics ile Araştırma

Yurtdışına açılma kararı vermeden önce birçok şekilde araştırma yapmak önemlidir, ancak nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Çoğu kişi, kopyalayıp bir web sitesine yapıştırabileceğiniz ücretsiz Google Analytics izleme kodunun farkındadır . Görmemiş olabileceğiniz şey, dünyanın herhangi bir yerinden kaç ziyaret ve dönüşüm aldığınızı söyleyen coğrafi bilgilerdir. Örneğin, Birleşik Krallık’ta bir e-ticaret sitesiyseniz ve Çin’den çok fazla trafik ve dönüşüm alıyorsanız, bunun neden olduğunu araştırmaya değer olabilir.

Ürününüzün minimum rekabeti mi var yoksa rakiplerinden daha mı ucuz? Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için daha büyük fırsatlar var mı, yoksa web sitenizin tasarımı size yardımcı mı oluyor yoksa sizi engelliyor mu? ( Çin’deki kırmızı metin, onlarla bir ilişkiye son verdiğinizi gösterdiği için okuyucular için rahatsız edici olabilir). Ürün ve hizmetlerinizin doğal olarak nerelerde ilgi uyandırdığını inceleyerek, potansiyel denizaşırı fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Uygun Vergi Rejimlerinin Sizi İkna Etmesine İzin Vermeyin

Herhangi bir işletmenin vergi ödemeyi gerçekten sevmesi pek olası değildir, ancak dünya genelinde önemli ölçüde değişen oranlarla, yeni işletmenizin yerini vergilerin daha düşük veya hiç olmadığı bir yere dayandırmak için bir cazibe olabilir. Ancak, tam olarak dikkate alınmadığı takdirde işinize lehte vergilendirmeden elde edeceğiniz kazançlardan daha fazla zarar verebilecek başka faktörler de olabilir. Bir şirket kurmak için gereken altyapı, minimum sermaye yatırımı, yerel işgücü, mevcut müşteri tabanı ve oluşturmak istediğiniz şirket türü önemli bir rol oynayabilir.

Önce yer seçiminizi seçmek yerine, ihtiyaçlarınıza en uygun ülkeleri bulmadan önce iş gereksinimlerinizin neler olduğunu planlamak yardımcı olabilir. Uluslararası vergi danışmanlığı konusunda deneyimli kişilerden yardım istemek, kârınızı mümkün olduğunca yüksek tutmanızı sağlayabilir.

İş Planınızı Kullanın

Yeni girişimin başlangıcında herhangi bir finansman gereksinimi olmasa bile ayrıntılı bir iş planı hazırlanmalıdır. “Planlamayın, başarısızlığı planlayın” bir klişedir, ancak yine de uluslararası genişlemenin ayrılmaz bir parçasıdır.

Aklınıza gelmemiş olabilecek alanları değerlendirmenize yardımcı olabilir ve denizaşırı bankaların büyük çoğunluğu, denizaşırı bir banka hesabını onaylamadan önce bir iş planına ihtiyaç duyacaktır.

Bir iş planı yazma konusunu ayrıntılı olarak ele alan bir dizi gönderi olsa da, dikkate alınması gereken alanlardan bazıları şunlardır:

Iş geçmişi, iş modeli, pazar analizi ve pazarlama planı, iş analizi ve finans, finansal analiz ve tahmin.

Hem Geçmiş Hem de Şimdiki Rekabeti İnceleyin

Her girişimci, yeni bir pazara girmeden önce rekabeti araştırmayı bilir. Ancak sadece başarılı olanlara değil, deneyip başarısız olanlara da odaklanmak önemlidir. Geçmişteki hatalardan öğrenilecek çok şey olabilir ve tekrarlanmadıklarından emin olmak için önlemler alabilirsiniz.

Devlet Finansmanı

Küresel durgunluktan bu yana, birçok hükümet yalnızca yerel ekonominin büyümesine yardımcı olmak için değil, aynı zamanda girişimcileri ve yeni başlayanları ülkelerine gelmeye teşvik etmek için teşvik planları ve finansal destek önlemleri oluşturdu.

Örneğin Türkiye özellikle başlangıç ​​topluluğunun büyümesinin yerel istihdama yardımcı olacağı ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerde, yeni başlayanlar için yüzde 100’e varan devlet kredileri ve hibeler sunmaktadır . Mevcut tüm planları anlamak zaman alıcı olabilir, ancak bu alanlarda deneyimi olan biriyle ortaklık yapmak nihayetinde yardımcı olabilir.

Siz de devlet teşviklerinden faydalanmak için bize şimdi ulaşın.