google-site-verification: googleeeb984156c6df2e4.html

Yurtdışına Seo Hizmeti

Yurtdışına seo hizmeti veren birçok firma olup günümüzde oldukça fazla uygulama alanlarında kendilerini belli etmektedirler.

Seo özellikle günümüz çağında çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Teknolojinin gelişmesi ve hayatın internet ortamına taşınması bu konuda etkili olmuştur.

Seo Nedir?

Seo, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Seo, ücretli olmayan arama motoru sonuçları aracılığı ile web sitesinin giriş çıkışlarının kalitesini, miktarını ve markanın trendini artırma uygulamasının ismidir.

Başka bir şekilde ifade etmek gerekir ise arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin arama motorlarında daha güzel performans gösterebilmesi için yapılan çalışmaların tamamına verilmiş olan isimdir. Seo aynı zamanda arama motoru optimizasyonunun İngilizce karşılığı olan kelimelerin kısaltılmış biçimidir. 

Web sitelerinde arama motoru sonuç sayfasında daha üst sıralamalar elde edilmesi için sürekli geliştirmeler yapma sürecine denmektedir. Seo sayesinde web sitesinin performansını arttırmak ve daha fazla ziyaretçiye ulaşmak mümkün kılınmaktadır. Seo ajans tarafından yapılan bir uygulama çeşididir ve ülkemizde yurtdışına seo hizmeti veren firmalar da vardır.

Seo Nasıl Yapılmaktadır?

İnsanların akıllarında seo ajansı ne iş yapar sorusu gelmektedir. Seo çalışmaları genel olarak site içi seo ve site dış seo olmak üzere iki maddeye ayrılmaktadır. Site içi seo, web sitesinin tasarımı ve yazılımının yanında özellikle sahip olduğu içerikler üzerinde yapılan detay içeren çalışmaları kapsamaktadır. Site dışı seo ise site dışından gelen görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloklar gibi aynı olmayan kaynaklar üzerinden site ziyaretçi akışı sağlayarak sitenin tanınmasına ve kalitesini artırmaya yönelik çalışmalardır.

Öncelikle seo danışmanlığı hizmeti almak isteyen bireylerin web sitesi çeşitli profesyonel araçlarla incelenmekte ve detaylı bir raporlama ortaya çıkartılmaktadır. Ardından pek çok özellik göz önünde bulundurularak bu rapor analiz edilmekte, site üzerinde ve site dışındaki kaynaklar kullanılarak ne gibi değişiklik, geliştirme ve düzenleme yapılabileceği belirlenmektedir. 

Tüm bu işlemler arama sonuçlarında sıralamada gözükmek istenilen kelime ya da kelime grupları önemsenerek yapılmaktadır. Seo hizmeti almak isteyen kurumların ya da firmaların iyi olan ajansları aramaları gerekmektedir. Bu ajanslar yurtiçine ve yurtdışına seo hizmeti veren olarak ikiye ayrılmaktadır.

Seo Adımları

Tüm ajansların, ister yurtiçi ister yurtdışına seo hizmeti veriyor olsun, belli adımları talip etmesi gerekmektedir. Seo işleminin adımları bulunmaktadır. Bu adımlar hakkında bilgi sahibi olmanız en iyi seo ajansı bulma yolculuğunda yardımcı olacaktır. İlk adım hedef kitlenin belirtilmesidir. Hedef kitlenin belirlenmesinde belli başlı analizler söz konusudur. Anahtar kelime analizi ilk analizdir. Sektöre göre uygun olan anahtar kelime analizi hedef kitleye uygun aranması yüksek kelimelere odaklanarak yapılmalıdır. Belirlenmiş olan anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri kontrol edilir ve yapıları güncellenir.

İkinci analiz ise rakipler için yapılan analizidir. Sektördeki rakipleri inceleyerek, belli bir dönem boyunca büyüme, ciroya olumlu yansıması ve doğru anahtar kelimelerle arama sonuçlarında ki görünürlük amaçlanmaktadır. Üçüncü analiz ise sektörel olarak yapılan analizdir. Rakip analizi doğrultusunda sektörün rekabet durumu incelenmekte ve hedefler bu doğrultuda gerçekçi bir biçimde belirlenmektedir.

Seo uygulamasında ikinci bir adımı kullanıcılar üzerinden yapılan kazanımdır. Kullanıcı kazanımı kendi arasında üç parçaya ayrılmaktadır. İlk parça; içerik optimizasyonudur. Hedef kitleye uygun ve aranma ihtimali fazla anahtar kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler seoya uygun olarak tanımlanır. Ayrıca web sitesi içerikleri bu biçimde düzenlenmelidir.

Kullanıcı kazanımının ikinci parçası ise mobil uyumluluktur. Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerini oranlandığında daha yukarı sıralarda yer edinmiştir. Bundan yola çıkarak web siteleri mobil uyumlu olacak biçimde düzenlenmelidir ki daha fazla insana ulaşım sağlanabilirsin.

Üçüncü ve son parça ise kullanıcı deneyimidir. Kullanıcı deneyimi esas alınarak site içi etkileşim kontrolleri sağlanmalıdır ve uygun olmayan zamanlarda değişiklikler meydana getirilmelidir.

Bir diğer parça ise davranış ölçümleme adımıdır. Davranış ölçümleme adımı kendi arasında üç bölüme ayrılmaktadır. İlk bölüm düzenli kontrollerdir. Yapılan düzenlemelerin yazılım açısından bir sorun ya da güncellemeyle bozulması son derece mümkün bir olaydır. Bu nedenden dolayı proje düzenle aralıklarla kontrol edilmelidir.

İkinci bölüm veri kontrolleridir. Açılış sayfaları, en fazla ziyaret alan sayfalar, olan artışla, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık ya da yıllık periyotlar içerisinde incelenirken; aylık veya sezonluk karşılaştırmaları olarak da incelenmelidir.

Seonun son ayağı ise dönüşümdür. Dönüşümde doğal durum satışa nasıl yansır sorusunun cevapları bulunmaya çalışılmaktadır. Diğer pazarlama faaliyetleri ile kolay anlaşabilmesi verim ve dönüşüm sağlayacaktır.  Ayrıca arama sonuçlarını üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını ve güvenmesini mümkün kılmaktadır. Kullanıcının asıl olarak odaklandığı ürünleri ön plana çıkartarak popülerliğin artması hedeflenmektedir. Bu adımların sonucunda yurtdışına seo hizmeti veren ajanslar içerisinde öne çıkmak mümkündür.

Seo Ajansıyla Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Ajansların seçilmek için öne çıkması gerekmektedir. Yurtiçine ya da yurtdışına seo hizmeti vermek oldukça önemlidir. Seo ajansı İstanbul gibi illerde çok fazla rastlanan ajans çeşitlerindendir. Tabi ki seo ile çalışmanın birçok avantajı söz konusudur. İlk avantaj; web sitesine en uygun anahtar kelimelerin belirleniyor olmasıdır. Böylelikle insanlar bu anahtar kelimeleri kullanarak arama gerçekleştirdiği zaman karşılarına ilk olarak istenen site çıkmaktadır. 

İkinci bir avantaj, ziyaretçi sayısını kısa zaman zarfında artıyor olmasıdır. Üçüncü avantaj, web sitesinin tanıtımını hedef kitleye yönelik bir biçimde yapılmış olmasıdır. Böylece hedef kitlenin etkilenmesi arttırmaktadır. Bir başka avantajı ise arama motorlarına listelerde en üst sıralara yükselmektir. Arama yapmakta olan kullanıcıların listesine fark etme olasılığının artması başka bir avantajdır. Tabi ki bu avantajlar için en iyi seo ajansı bulunmalı ve onunla çalışmalar sürdürülmelidir. Bu noktada ajansların yurtdışına seo hizmeti de veriyor olması öne çıkmalarına yarayacaktır.